FUNDACJA KOSSAKOWSKIEGO

Warszawa 00-513 Warszawa

ul. Wilcza 14/13

KRS 0000403745 wpisano do rejestru 30.11.2011 jako Fundacja imienia Jana Eustachego Kossakowskiego” , wpis zmiany nazwy na „Fundacja Kossakowskiego” z dnia 21.05.2012

Anira Wojan - prezes Zarządu

Leonart Szanajca-Kossakowski – członek Zarządu

Cele działania Fundacji Kossakowskiego:

1. PROPAGOWANIE TWÓRCZOŚCI JANA KOSSAKOWSKIEGO W KRAJU I ZAGRANICĄ

2. PROMOWANIE WYBITNYCH OSIĄGNIĘĆ TWÓRCZYCH I PRZEDSIĘWZIĘĆ DOTYCZĄCYCH KULTURY POLSKIEJ W KRAJU I ZA GRANICĄ

3. 3) PROMOCJA SPOŁECZNEJ I KULTUROWEJ INTEGRACJI DZIECI I MŁODZIżEY, OSÓB CHORYCH LUB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ.

Fundacja nie posiada statusu OPP

SPRAWOZDANIE ZA 2012 ROK

2012 rok był rokiem poświęconym pracom organizacyjnym. Tym niemniej w 2012 roku realizowała swoją działalność statutowa poprzez następujące działania i projekty:

1. zorganizowano uroczystą Aukcję Obrazów Jana Kossakowskiego w warszawskiej galerii „Apteka Sztuki”. Sprzedano 12 prac za łączną kwotę 9045 zł

2. przeprowadzono kampanię art-terapii „Artyści Jednorożca” w Warszawskim Szpitalu Klinicznym dla Dzieci przy ulicy Litewskiej, w wyniku której w zajeciach artterapeutycznych wzięło udział 54 dzieci. W efekcie kampanii wyprodukowano ocztówki świąteczne z wzorami wykonanymi przez dzieci, które ofiarowano Szpitalowi jako akces do kiermaszu świątecznego oragnizowanego w szpitalu

3. założono strony internetowe www.fundacjakossakowskiego.org oraz www.wojtkuszki.eu oraz platformę e-learningową www.e-ty.eu

4. złożono aplikację o grant celowy wraz z węgierską Fundacja Lampas w ramach Funduszu Wyszehradzkiego

5. złożono propozycję wystawy we Francji w mieście Auspremont w ramach pokazów Sztuki Artytsów z Europy Środkowej oragnizowanych przez tamtejsze Merostwo.

Zarząd Fundacji spotkał się na zebraniu 13 maja 2012 roku, w celu dokonania zmian w Statucie polegających na zmianie nazwy. Uchwała nr 1/ 2012 z dn. 13 maja 2012 r.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Zdarzenia prawne o skutkach finansowych nie miały miejsca. W 2012 roku:

Fundacja nie zatrudniała pracowników, współpracując jedynie z wolontariuszami.

Fundacja nie nabywała nieruchomości ani środków trwałych. Nie zaciągała ani nie udzialała pożyczek.

Wyniki finansowe działalnosci za 2012 rok przedstawiono w drugiej części Sprawozdania.

Fundacja Imienia Jana Eustachego Kossakowskiego